Perfekcyjne farbowanie włosów. Na co zwrócić uwagę?

Perfekcyjne farbowanie włosów. Na co zwrócić uwagę?

Zmiana koloru włosów - na taki pomysł wpada co jakiś czas niemalże każda kobieta. Uwielbiamy przecież pięknie wyglądać, a na to składa się również nienaganna fryzura. Niestety, nie każda koloryzacja wypada korzystnie - warto znać kilka wskazówek dotyczących farbowania włosów.

 

Dokładne przemyślenia przed wizytą u fryzjera

Na samym początku musimy się bardzo skrupulatnie zastanowić, czy faktycznie chcemy zmieniać nasz naturalny kolor włosów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że po koloryzacji zazwyczaj nie ma odwrotu - zabieg farbowania należy co jakiś czas powtarzać. Inny kolor włosów wiąże się z pojawianiem odrostów, czy też wypłukiwaniem odcienia. W niektórych przypadkach, np. gdy na naszej głowie pojawiają się siwe kosmyki, z pewnością warto ufarbować włosy.

Gdy jesteśmy pewne naszej decyzji, wówczas należy zrobić research w celu znalezienia profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Najlepiej jest wpisać konkretną frazę w Internecie, przykładowo: Fryzjer - Białystok, z dopiskiem opinie klientów. Każdy doskonale wie, że to osoby korzystające z usług fryzjera mogą udzielić najbardziej rzetelnych informacji.

 

Nie wybieraj koloru pochopnie

Trwała koloryzacja, jak sama nazwa wskazuje, ma nam zapewnić nowy kolor włosów na długi czas. Niektóre kobiety chcą tylko delikatnie poprawić swój naturalny odcień, jednak wiele pań decyduje się na diametralne zmiany. Przejście z jasnego koloru włosów na ciemny nie należy do najtrudniejszych, ale w drugą stronę pojawia się niemały problem. Rozjaśnianie włosów to zabieg bardzo ingerujący w stan kosmyków, a dodatkowo zazwyczaj należy go kilkukrotnie powtórzyć, aby uzyskać wymarzony efekt. 

Nie każdy odcień będzie do nas pasował i należy mieć to na uwadze. Co z tego, że nasza ulubiona aktorka pięknie wygląda w rudych włosach, skoro nam może taki kolor po prostu nie odpowiadać. Odcień kosmyków powinien zostać dopasowany do naszej karnacji, koloru oczu, czy nawet kształtu twarzy. Zanim postawimy na konkretny kolor, najlepiej zapytać znajomych o opinię, czy nawet skorzystać z aplikacji, która potrafi spreparować nasze zdjęcie. Opinia fryzjera również nie pozostaje bez znaczenia - to właśnie on zajmuje się tym na co dzień. 

 

Pielęgnacja włosów farbowanych

Farbowanie włosów zawsze mniej lub bardziej osłabia nasze kosmyki. Z tego powodu, jeszcze przed farbowaniem, warto zainteresować się pielęgnacją włosów. Włosy po farbowaniu muszą być specjalnie traktowane - stosowanie delikatnych szamponów, używanie odżywek oraz masek do włosów jest jak najbardziej wskazane. Wiele salonów fryzjerskich oferuje innowacyjne zabiegi, które bardzo odżywiają włosy, nadają im blask oraz minimalizują efekty uboczne farbowania. 

Pamiętajmy również o tym, że im częściej myjemy włosy, tym szybciej wypłukuje się intensywny odcień po koloryzacji. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich włosy nie potrzebują codziennego mycia, które szybko niszczy efekt farbowania.

 

Stylizacja włosów po koloryzacji

Prostownica, lokówka i suszarka to urządzenia, które znajdziemy w łazience niemalże każdej kobiety. Nie wszystkie panie cieszą się naturalnie piękną fryzurą, często należy się czymś wspomagać. Mimo wszystko należy mieć na uwadze fakt, że ciepło bardzo negatywnie oddziałuje na kondycję włosów, a w połączeniu z regularnym farbowaniem, może znacząco pogorszyć wygląd naszej fryzury. Stylizacja włosów może odbywać się bez użycia wysokich temperatur - w ostatnim czasie niezwykle popularne są nieinwazyjne sposoby, takie jak wałki, czy też specjalne opaski do loków. 

Podsumowując, koloryzacja włosów to zabieg, który musi być poprzedzony długimi przemyśleniami. Jeśli nie potrafimy się zdecydować w kwestii koloryzacji, wówczas warto zasięgnąć porady fryzjera, który przedstawi wszelkie zalety i wady, a dodatkowo wspomoże przy wyborze odcieni.